Print this page

Chovateľ - prečo byť členom

24 Oct 2011 Read 3854 times

Xuan Manuel H Jimenez 2Ste chovateľom mačiek, alebo uvažujete, že sa stanete chovateľom? Lákajú vás tie príjemné stránky chovateľstva?

A zamysleli ste sa niekedy nad tým, ako by vám mohlo na tejto vašej ceste pomôcť naše občianske združenie? Ak áno, tak ste na správnych stránkach. Ak nie, nevadí, prebehnite si aspoň v rýchlosti tento článok a možno zistíte, že byť členom v našom OZ je celkom fajn nápad a môže vám to priniesť zaujímavé výhody.

Takže ...ešte chvíľu ... a dozviete sa, ako Vám môže naše občianske združenie pomôcť...

 

 

Byť členom v našom OZ Terra Felis Vám môže poskytnúť nasledujúce výhody: 

 • právo používať služby Plemennej knihy SPKM FFS,
  Ak sa ako chovateľ stávate členom nášho OZ, zároveň sa stávate členom FFS a FIFé.
  To znamená, že vás ako občianske združenie budeme podporovať vo vašich chovateľských aktivitách v súlade s chovateľským poriadkom a naším etickým kódexom. Pomôžeme a poradíme vám aj v papierovej vojne, ktorú ako chovateľ musíte absolvovať, aby ste mali - ako sa hovorí "všetky papiere v poriadku". Poradíme vám ako vypniť žiadosti zasielané na plemennú knihu a aké dokumenty je potrebné doložiť. Viac sa týmto otázkam venujeme v samostatnom článku. Ako člen nášho OZ máte možnosť zapojiť sa aj ako tester a zlepšiť funkcionality PK svojími nápadmi. Všetky sú vítané. 
 • podpora a mentoring v chovateľských aktivitách,
  Pre svojich členov organizujeme vzdelávacie aktivity, pomôžeme vám s mentoringom v začiatkoch chovu. Chovatelia v našom OZ si navzájom zdieľajú skúsenosti - dobré aj zlé.
 • podpora a mentoring pri realizácii genetických testov,
  Pre svojich členov poskytujeme poradenstvo týkajúce sa genetických chorôb a genetických testov. Vieme vám vysvetliť ako fungujú genetické testy, aký je ich význam, aké choroby by ste mali vo svojom plemene testovat. Vieme vám poradiť, ako prečítať výsledky testu, ktorý ste z laboratória dostali a čo to znamená pre váš chov. Vieme vám poradiť, kde sa oplatí zaslať genetické testy tak, aby ste nezaplatili majlant. S niektorými genetickými laboratóriami máme dohodnuté zľavy, ktoré môžete ako chovateľ využívať.
 • právo hlasovať o ďalšom smerovaní OZ,
  Ak máte dobré nápady ako zlepšiť fungovanie nášho OZ - tak sem s nimi. Sme otvorení každému dobrému nápadu, ktorý je v súlade s hlavným smerovaním nášho OZ.
 • podpora výstavných aktivít s vašimi mačkami,
  Ak ste nováčik v chove a vo výstavnom svete, poradíme Vám ako zaslať prihlášku na výstavu, ako čítať výstavné výsledky. Môžete sa zúčastniť na webinároch, kde budeme záležitosti týkajúce sa výstavy podrobne vysvetľovať. Privítame vašu podporu aj pri organizovaní propagačných výstav, ktorých cieľom je zlepšiť povedomie verejnosti.
 • bezplatná účasť na vzdelávacích aktivitách organizovaných OZ Terra Felis v kategóriách: veterinárne okienko, chovateľ, maznáčik,
  Hlavným zámerom nášho OZ je zodpovedný chov a vzdelávanie. Ako člen máte právo bezplatne sa zúčastňovať na všetkých vzdelávacích aktivitách. Jednak na seminároch, jednak na webinároch. 
 • bezplatná účasť na webinároch organizovaných OZ Terra Felis,
 • bezplatný prístup bez časového obmedzenia ku všetkým článkom na vzdelávacom portáli Felipedia,
 • podpora a zdieľanie registrácií pri nákupe krmiva, chovateľských kitten balíčkov...

Rate this item
(1 Vote)